پرسش‌های متداول

چگونه مقاله خود را برای فصلنامه علمی- پژوهشی مطالعات آینده‌پژوهی دفاعی ارسال کنم ؟

با مراجعه به سامانه فصلنامه علمی-پژوهشی آینده‌پژوهی دفاعی به آدرس زیر و پس از مطالعه قسمت راهنمای نویسندگان، به ویژه آیین نامه پیشگری از سرقت و تقلب علمی و با رعایت دقیق راهنمای تدوین، مقاله را ارسال کنید.

http://www.dfsr.ir

چگونه مقاله ارسالی را پی گیری کنم؟

فقط نویسنده مسئول مقاله می تواند آخرین وضعیت مقاله را در پرونده مقاله مشاهده کند، هرگونه تغییری از وضعیت مقاله به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد و سایر نویسندگان می‌توانند از طریق نویسنده مسئول در جریان وضعیت مقاله قرار گیرند.

چگونه می‌توانم با مدیران و پرسنل نشریات در تماس باشم؟

ابتدا پاسخ پرسش‌های خود را در پرسشهای متداول جستجو کنید و اگر پاسخی نیافتید می‎‌توانید از طریق سامانه سوال خود را مطرح کنید، حداکثر ظرف یک روز کاری به شما پاسخ داده خواهد شد. تنها اطلاعاتی که از طریق سامانه و ایمیل انتشارات به نویسندگان ارسال می شود مورد تایید دفتر فصلنامه خواهد بود و صحبتهای حضوری و تلفنی قابل استناد نیست

زمان داوری و اخذ پذیرش مقاله چقدر زمان خواهد برد؟

1. پس از ارسال مقاله توسط نویسنده به سامانه، در مرحله اول مقاله از نظر رعایت راهنمای تدوین (حداکثر ظرف یک هفته) توسط کارشناسان نشریه بررسی خواهد شد. (لطفا جهت تسریع در روند فرآیند داوری، قبل از ارسال مقاله، قسمت راهنمای نویسندگان را به دقت مطالعه کنید و مقاله را به طور دقیق بر اساس راهنمای تدوین موجود در سامانه تنظیم و ارسال کنید).
2. در صورت پذیرش در مرحله اول، مقاله در مرحله دوم از نظر کیفیت محتوا و مرتبط بودن موضوع توسط سردبیر، دبیر تخصصی و کمیته علمی مورد ارزیابی اولیه قرار خواهد گرفت. این مرحله معمولا یک هفته به طول خواهد انجامید.
3. پس از پذیرش در مرحله دوم، مقاله به دو داور ارسال خواهد شد. فرآیند داوری مقالات بدین شرح است:
1. اگر دو داور مقاله را رد کنند، مقاله رد خواهد شد.
2. اگر نظر دو داور بازنگری کلی مقاله باشد مقاله برای بازنگری به نویسنده داده خواهد شد.
3. اگر نظر یک داور بازنگری کلی و داور دیگر رد مقاله باشد، مقاله به داور سوم ارسال و با توجه به نظر داور سوم بر اساس مورد 1 و 2 تصمیم گرفته خواهد شد.
4. پس از اینکه نویسنده مقاله را بر اساس نظر داوران اصلاح و ارسال کرد، مقاله به یکی از داوران برای ارزیابی تطبیقی داده خواهد شد.
هر هفته ایمیلی برای یادآوری به داوران ارسال می‌شود و در صورت عدم داوری مقاله پس از یک ماه، مقاله از داور پس گرفته شده و به داور جدید داده خواهد شد. با توجه به میزان اصلاحات درخواستی و نقطه نظرات داوران و سرعت و دقت انجام اصلاحات توسط نویسندگان، اخذ پذیرش در این نشریه حدود 6 ماه (در صورت تایید نهایی داوران) به طول خواهد انجامید.

آخرین شماره چه زمانی چاپ خواهد شد؟

مقالات هر دوره - شماره نشریه‎ به صورت دیجیتالی بر روی همین وب سایت منتشر می‎شوند و چاپ کاغذی نشریه در تیراژ محدود منتشر و توزیع می گردد. ضمن اینکه برای هر عنوان شماره مقاله یک نسخه نشریه در اختیار نویسندگان مقاله قرار می گیرد.

چگونه می توانم مشترک نشریه شوم؟

نسخه الکترونیکی (فایل پی دی اف) بر روی سامانه‎‌های مذکور به صورت رایگان قابل دریافت است. و یک نسخه چاپی برای نویسندگان مقالات ارسال می گردد. موسسات، کتابخانه‌ها و ... که متقاضی نسخه چاپی می باشند با ارسال فرم اشتراک و واریز هزینه اشتراک دوره‌ای می توانند نشریه را دریافت نمایند.

آیا ارسال مقاله به نشریه هزینه دارد؟

همان‌گونه که در قسمت راهنمای نویسندگان اشاره گردیده با تصویب اعضاء هیئت تحریریه به منظور حمایت از نویسندگان محترم مقالات فعلا هیچگونه هزینه ای دریافت نمی گردد.

فصلنامه مطالعات آینده‌پژوهی دفاعی در چه پایگاههایی نمایه می شود؟

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)
بانک اطلاعات نشریات کشور (magiran)